U17: Kadetky bojují v NRS o páté místo (+fotogalerie)

IMG_2143

Družstvo dívek U17 začalo 17.2. nadstavbu o 5-8 místo NRS.

Prvním soupeřem byla Sparta B v kompletní sestavě. Naše dívky naopak bez několika stálých opor celý první poločas prospaly. Výsledkem bylo hrozivé poločasové skóre 29:17, a i začátek třetí části byl tragický. V šesté minutě byl stav 39:19, a stále to nevypadalo na nějaký obrat. K lepšímu projevu se družstvo probudilo až v poslední části, kdy během 5 minut smazalo náskok soupeře na 47:46. Více se bohužel nepovedlo, a tak byla konečným výsledkem porážka 53:50.

Druhý den opět v neúplné sestavě jsme přivítali družstvo Wizards. I zde naše hráčky předvedly nevýrazné představení, plno ztrát a neproměněných pokusů. Zlepšení nastalo opět až ve druhé části utkání, kdy jsme začali náskok navyšovat až na konečných  80:61. Zde potěšil jen bodový zisk, jinak výkon byl slabý.

Ve třetím kole jsme zajížděli na Aritmu, se kterou jsme letos již dvakrát hráli. Jednou prohra o 40, potom o 20, a ani tentokrát to nevypadalo na nějaké galapředstavení. Zvláště, když chyběly tři hráčky ze základu. Ale možná to pomohlo, že se družstvo semklo a o výsledek popralo. S novou obranou, kterou jsme začali nacvičovat, jsme domácím dělali problémy. První čtvrtina prohra 17:16, ale v poločase již vedení 35:30. Zde jsme byli lepší, bohužel po půli přišel útlum a několik zbytečných ztrát. Domácí se trochu vzpamatovali a dostali do vedení 43:39. Poslední tři minuty ale opět patřily nám a našim 7 divákům a vedení před poslední částí 50:45. Závěr jsme již více méně kontrolovali a domácí k dramatu nepustili. Tady je potřeba pochválit celé družstvo za nasazení a bojovnost.

V dalším zápase jsme zajížděli k Wizards. Po dlouhé době kompletní a podle toho vypadal celý první poločas. Naše jednoznačná převaha přinesla vedení 37:9, a to jsme ještě dalších minimálně 25 bodů trestuhodně zahodili. Do druhého poločasu jsme vstoupili ležérně, což se nám nevyplatilo. Soupeř začal snižovat náš náskok. Katastrofálně jsme bránili a když přidáme dalších 20 zahozených šancí, můžeme být rádi, že zápas skončil jak skončil – vítězstvím 64:43. Tentokrát je potřeba říci, že druhá část byla z naší strany odfláknutá a kdyby byl lepší soupeř, asi bychom prohráli. Tragické je naše zakončení vyložených šancí. Jsme schopni v zápase nedat 20-30 dvojtaktů, kdy jdeme sami na koš! Šestky proměňujeme na mizerných 30%. Takové problémy v naší hře by se silným soupeřem mohly být rozhodující.

Nyní nás čekají poslední dva domácí zápasy 24.3. a 25.3. s Aritmou od 19:00 a se Spartou od 13:00. V případě dvou výher skončíme celkově na 5. místě.