U15: Starší žákyně prohrály předehrávku v Mostě

BK Baník Most BC Slaný 73:58

(19:19 37:26 53:45)

Kindermannová Johanka 20, Nováková Tereza 10, Neradová Magdaléna 7, Havlínová Petra 6, Sadílková Nela 6, Kolibačová Ema 5, Pluchová Adéla 2, Pospíšilová Anna 2, Kučerová Michaela

Starší žákyně se ve čtvrtek 11.10. představily v podvečerním zápase v Mostě.

Mělo jít o vyrovnaný zápas sousedů v tabulce. Bohužel nám onemocněla Julie Gončárová, zatím nejlepší střelkyně družstva. A soupeřky naopak využily všechny hostující posily ze spřáteleného Chomutova.

Odehráli jsme velmi slušný zápas, bohužel soupeřky byly o fous lepší.

Do zápasu jsme vstoupili výborně a rychle se ujali vedení 8:2, potom soupeř přidal a až do konce čtvrtiny se týmy přetahovaly o vedení ke stavu 19:19. Bohužel druhá čtvrtina se nám nepovedla a střelecký výpadek při řadě neproměněných šancí určil ráz zápasu. Poločas o 11 bodů ještě dával šanci na obrat. Druhá půle nezačala zase dobře a soupeř se přiblížil 20 bodovému vedení. Poté ale naše družstvo nevídaně zabralo, zlepšila se obrana, podařilo se pár rychlých protiútoků a před poslední čtvrtinou to bylo o nadějných 8 bodů. Šňůra 10:0 pro Most ale rychle vzala naše šance a na další zvrat už chyběly síly, zvláště když pět minut před koncem musela střídat naše hlavní pivotka Nela kvůli krvavému zranění v obličeji.

Celkově jsme sehrály slušný zápas s poctivým výkonem všech hráček. Musí nás mrzet neproměněné šance, chvilkové výpadky v obraně. Příslibem je návrat do zápasu, což v minulosti nebylo v našem podání zvykem.

Nyní nás čeká zápas v Lounech a poté dvojzápas s tradičním soupeřem z Kladna.