U15: V domácí odvetě starší žákyně Kladnu bohužel podlehly

BC Slaný Sokol Kladno 52:60

(10:10 26:29 38:47)

Gončárová Julie 14, Sadílková Nela 14, Nováková Tereza 11, Kindermannová Johanka 4, Neradová Magdaléna 4, Havlínová Petra 2, Pospíšilová Anna 2, Pluchová Adéla 1, Kolibačová Ema, Samcová Nikola

Po dvou dnech došlo na odvetu a na domácím hřišti jsme si věřili.

Od začátku to zase byl vyrovnaný boj a naposledy jsme vedli v 15. minutě 20:19. Potom už nám soupeřky mírně odskočily bodová šňůra na začátku druhého poločasu 8:0 pro Kladno určila vítěze zápasu. My už jsme se dostali pouze na sedmibodový rozdíl, zatímco soupeřky odskočily místy i do dvouciferného vedení.

Je nutné uznat, že Kladno vyhrálo zaslouženě, bylo bojovnější, houževnatější a efektivnější v zakončování a nám zápas tolik nevyšel. My jsme vyrobili tradičně hodně ztrát a na každý koš se dost nadřely. Naopak jsme často lehkými ztrátami nebo nedorazy umožnily soupeřkám lehce skórovat. Z jednotlivců můžeme vyzvednout výkony Terky Novákové a Nely Sadílkové. Bohužel ostatní hráčky sice nezklamaly, ale už tam každé do příspěvku pro tým něco chybělo – Johy a Anička nepřidaly body, Julie neproměnila řadu šanci a brzy měla problémy s fauly, Petra se také brzy vyfaulovala a vyrobila hodně ztrát.

Nyní začíná druhá půlka podzimní části a na řadě jsou odvety. Hned na začátku přivítáme 10.11. doma zatím neporažený Děčín a těšíme se na zajímavý zápas.