U15: Starší žákyně vezou výhry z Plzně a Mariánských Lázní

Gončárová Julie 26, Sadílková Nela 13, Kindermannová Johanka 12, Havlínová Petra 11, Pospíšilová Anna 5, Neradová Magdaléna 4, Kolibačová Ema 2, Pluchová Adéla 2, Kučerová Michaela

BK Mariánské Lázně BC Slaný 50:110

(18:22 28:58 40:78)

Kindermannová Johanka 40, Gončárová Julie 24, Sadílková Nela 22, Havlínová Petra 8, Pospíšilová Anna 8, Szentesiová Klára 4, Pluchová Adéla 4, Neradová Magdaléna

IMG_1582

Cenné výhry si o víkendu připsaly naše starší žákyně na palubovkách soupeřek. Dařilo se hlavně v útoku, kdy jsme si s chutí zastříleli.

V sobotu v Kožlanech, kde své zápasy DBaK hraje byl k vidění velmi hezký zápas v rychlém tempu. Od začátku jsme byli lepší a budovali si trpělivě mírný náskok. Soupeřky ho občas korigovaly, hlavně po přestávce se přiblížily na dostřel, ale podařilo se získat 20 bodové vedené a zápas v klidu dovést do konce. Tentokrát jsme hráli dobře rychlý protiútok. Pomohlo nám i velmi slušné proměňování šestek. Z jednotlivců výborný vstup do zápasu od Julie (15 bodů v první čtvrtině), Johanka výborně běhala do brejků, Petra obrovská bojovnost při získávání míčů i doskocích.

IMG_1581

V neděli jsme vyrazili na výlet do Mariánských Lázní jen v 8 hráčkách, když se v sobotu zranila Ema. Ale zúžená sestava zabojovala, pravidelně rotovala a zápas skončil naším pohodlným vítězstvím. Od začátku jsme vedli, ale nechávali soupeři dost prostoru ke korekcím a tak se nám nedařilo vybudovat si náskok. Teprve ve druhé čtvrtině jsme definitivně zápas zlomili šňůrou 32:2, kdy jsme za sedm minut odskočili z 22:20 na 54:22.

Celkově tedy spokojenost. Před vánoci dohrajeme první polovinu soutěže domácím zápasy s Mostem a Louny. S Mostem čekáme kvalitní zápas a chceme oplatit porážku zvenku.