U15: Sérii tří domácích zápasů starší žákyně zakončily jednoznačnou výhrou s Mostem

BC Slaný BK Baník Most 88:50

(20:8 43:18 66:27)

Gončárová Julie 39, Sadílková Nela 14, Nováková Tereza 7, Neradová Magdaléna 6, Pospíšilová Anna 6, Samcová Nikola 6, Havlínová Petra 4, Kindermannová Johanka 2, Kolibačová Ema 2, Pluchová Adéla 2

Po střeleckém trápení s Kladnem a šťastné výhře nás opět čekal soupeř z popředí tabulky.

Tentokrát ale naše holky od začátku zabraly a hned na začátku šňůrou 13:0 nasměrovaly utkání k našemu úspěchu. Soupeřkám jsme dovolili při našem výpadku trochu zkorigovat, ale ve druhé čtvrtině se definitivně rozhodlo, když do poločasu to bylo 43:18. Poté jsme ještě navýšili na rozdíl 40 bodů a následně trochu polevili v obraně a byly z toho běžecké závody. Stále je co zlepšovat v obraně, ale v útoku nyní holky předvedly hezké akce a každá hráčky bodovala. Střelecky se zaskvěla Julie s 39 body, třemi trojkami a 80% trestných hodů. Velmi dobře zahrála naše nejmladší hráčka Terka Nováková, téměř bez chyby a hlavně několik zisků v obraně podpořila dobrou rozehrávkou, chytrými asistencemi a neustálým tlakem na obranu směrem do koše. Ale i další hráčky podpořily týmový výkon. Po zásluze družstvo chválíme.

Nyní nás čeká série utkání na hřištích soupeřek. Hned o víkendu zajíždíme do Mariánských Lázní a do Plzně, kde můžeme dobrý vstup do finální fáze soutěže potvrdit a doufáme, že udržíme letošní neporazitelnost.