U15: Víkendové zápasy přinesly jen poloviční radost

Gončárová Julie 32, Pluchová Adéla 12, Havlínová Petra 8, Kindermannová Johanka 8, Samcová Nikola 7, Neradová Magdaléna 6, Kolibačová Ema 4, Sadílková Nela 4, Kučerová Michaela, Nagyová Monika, Zůzová Aneta

BK Baník Most BC Slaný 74:60

(11:12 31:24 51:35)

Sadílková Nela 20, Kindermannová Johanka 13, Havlínová Petra 10, Neradová Magdaléna 8, Gončárová Julie 6, Samcová Nikola 3, Kolibačová Ema, Nagyová Monika, Pluchová Adéla, Zůzová Aneta

V sobotu jsme si dojeli do Teplic pro povinné vítězství.

O všem rozhodl už skvělý vstup do zápasu, kdy jsme rychle vedli 15:0. Poté už jsme prostřídali sestavu a většina hráček si s chutí zahrála. I přes krátkodobé výpadky hlavně ve druhém poločase se nám hra dařila a pohodlně jsme zvítězili. První zápas si vyzkoušela naše nová hráčka Aneta Zůzová.

V neděli už nás čekal těžší zápas v Mostě, který jsme doma porazili naposledy o 40 bodů, ale jinak bývají zápasy vyrovnané. Navíc nám scházely oproti minulému utkání Terka Nováková s Aničkou Pospíšilovou. Přesto jsme si věřili na vítězství. První čtvrtina byla oboustranně nervózní. Většinou jsme vedli, ale poztráceli hodně míčů a skončila 12:11 pro nás. Navíc se v závěru zranila Petra Havlínová a do poločasu už do hry nezasáhla. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili hrůzostrašně. A nakonec se ukázalo, že šňůra 12:0 pro soupeře rozhodla zápas. Soupeřky se dostali do vedení o 10 bodů a to jim vlilo hodně energie a překonávaly se. My jsme naopak povadly. Nefungovala obrana, která dovolila dobře střílejícím soupeřkám spoustu volných střel. V útoku nám chyběly body po zbytečných ztrátách a množství neproměněných šancí. Najednou se nenašel nikdo kdo by zvedl  výkon týmu. Julie s Nelou se dostaly do problémů s fauly a hlavně Julii se nedařilo prolomit střelecké trápení a nakonec se ještě ve 3. čtvrtině vyfaulovala. Johanka musela při výpadku Petry na rozehru a její body z křídla nám také chyběly. Chvílemi jsme se nadechovali a snížili na 5 bodů, ale nebylo to nadlouho. Třetí čtvrtina skončila trojkou od půlky soupeřek a prohrávali jsme o 16 bodů. V poslední čtvrtině jsme se snažili utkání ještě vybláznit a začalo se nám střelecky dařit (Majda, Petra, Johy i Nela), ale pod 10 bodů jsme nepřiblížili, když nás srážela špatná obrana. Poslední čtvrtinu jsme ve „střeleckých závodech“ vyhráli 25:23.

Utkání se nám zkrátka nepovedlo. Mrzí to, protože soupeřky určitě k poražení byly. Bohužel nás zaskočilo zranění Petry, výpadek ve 2. čtvrtině a nabuzené soupeřky už obrat nedovolily. A my jsem jim usnadnily naší odevzdaností.

Soutěž zakončíme domácími zápasy na konci března, kdy přijedou DBaK Plzeň B a Mariánské Lázně. Tak věříme, že doma potvrdíme přední příčky a rozloučíme se s našimi fanoušky dobrou hrou a výhrami.