U15: Výpadek v poslední čtvrtině připravil starší žákyně o dobře rozjetý zápas

Sokol Kladno BC Slaný 66:61

(9:15 29:39 50:57)

Gončárová Julie 31, Kindermannová Johanka 10, Havlínová Petra 6, Samcová Nikola 5, Nováková Tereza 3, Neradová Magdaléna 2, Pluchová Adéla 2, Sadílková Nela 2, Kolibačová Ema, Nagyová Monika

V úterý jsme hráli na Kladně tradiční derby, které bylo zároveň soubojem prvních dvou družstev tabulky.

Začali jsme soustředěně a v první čtvrtině si trpělivě budovali mírný náskok (15:9). Na začátku další čtvrtiny přišel krátký výpadek (za dvě minuty 0:9) a mírné vedení Kladna. Ale naše holky zabraly a v naší nevydařenější pasáži zápasu jsme Kladno rozběhali rychlými protiútoky v poločase byl stav 39:29 pro nás. Po poločase jsme si stále udržovali mírné vedení a končili za stavu 57:50. Potom ovšem došla energie a střelecký výpadek nás stál zápas. Se čtyřmi body za čtvrtinu se zápas opravdu vyhrát nedá. Příčinou bylo pár nedorazů v obraně, zhoršil se doskok, neproměněné šestky, několik neproměněných nájezdu Julie, která jinak zahrála výborně a neplodný útok proti nabuzené obraně soupeřek. Ještě minutu před koncem jsem snížili na rozdíl jediného bodu, ale okamžitě přišla odpověď soupeřek, kdy po dlouhém pasu přes celé hřiště trestala zcela volná hráčka.

Vítězství tak zůstalo na Kladně. Nás může těšit, že v součtu obou zápasů s Kladnem jsme nakonec lepší a tak máme první místo v tabulce ve svých rukách. Stačí v posledních čtyřech zápasech neprohrát. Zároveň holky předvedly velmi slušný výkon ve třech čtvrtinách, bohužel s nezvládnutou koncovkou.

Další zápasy hrajeme v Teplicích a Mostu o víkendu za 14 dnů.