U11: Nejmladší minižákyně na Národním festivalu v Praze zlaté!

Výbornou sezónu plnou vítězství a krásných zápasů zakončily minižákyně kategorie U11 skvělým úspěchem.

Bez jediného zaváhání a po vynikajících týmových výkonech zvítězily na prestižním Národním festivalu minibasketbalu U11!

Účast na tomto turnaji si naše nejmladší hráčky vybojovaly díky druhému místu ve Středočeském přeboru. Celý turnaj zvládl slánský tým bez jediného zaváhání a zaslouženě si odvezl velký pohár a zlaté medaile. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev. Hrálo se ve dvou 4 členných skupinách a následně vyřazovacím způsobem o umístění.

Ve skupině jsme se postupně utkali s týmy Brandýsa nad Labem, USK Praha a BSK Jičín. Ve druhé skupině soupeřily Slovanka Praha, Sparta, KP Brno a Slovan Litoměřice.

V prvním utkání jsme snadno přehráli nejslabší tým turnaje – BK Brandýs 73:9. Druhé utkání s týmem USK Praha bylo daleko kvalitnější. Pražský tým hrál velmi aktivní obranu a opíral se o dobré individuální výkony tří hráček a výškovou převahu. Po vyrovnané první čtvrtině jsme postupně navyšovali vedení a díky daleko větší vyrovnanosti týmu i herní kvalitě klíčových hráček jsme utkání s přehledem zvládli v poměru 53:37. O lepší pozici pro semifinále jsme v posledním zápase skupiny změřili své síly s výborným týmem BSK Continental Jičín. Tento zápas byl opravdovým vyvrcholením naší skupiny. Zápas měl oboustranně vysokou kvalitu i tempo a nepostrádal dramatičnost. Velký souboj se odehrával také mezi oběma tábory fandících rodičů. Nakonec jsme to zvládli, zvítězili o jediný koš a postoupili do boje o medaile z prvního místa ve skupině.

V semifinále nás čekal opět souboj s týmem z velkého klubu. Hráli jsme proti KP Brno. Boj o finále s moravským týmem zvládly holky s velkým přehledem a zvítězily 53:16. Byli jsme lepší ve všech herních činnostech. Své minuty na hřišti si užily všechny členky týmu.

Ve druhém semifinále přehrál Jičín Slovanku, a tak nás čekala repríza basketbalové bitvy s Jičínem.

Finálové utkání bylo opravdovým vyvrcholením celého turnaje. Oba týmy se pečlivě připravily na klíčové hráčky soupeře. Hrál se oboustranně vynikající basketbal. Utkání mělo náboj snad každou vteřinu. Oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. Na začátku poslední čtvrtiny získal Jičín 5-ti bodový náskok, navíc jsme měli problém s fauly, nevypadalo to s námi dobře. Naplněná hala, s výjimkou Jičínských, skandovala „BéCé Slaný“. Holky to nevzdaly. Vítězná srdce tohoto skvělého týmu závěr utkání opět zvládla. Soupeři již nepovolily ani bod. O každý míč probíhala opravdová bitva. Dvě a půl minuty před koncem překlápíme vedení na naši stranu … koš Káji přes hlavu, bleskový nájezd Jany, doskok malé Sofi půl metru nad zemí a Klárka už půl minuty před koncem nikomu nepůjčí míč. Holky se drží za ramena, hala bouří …. 45 : 41! Slaný má ZLATO!
Petr Kozák

BC Slaný – BK Brandýs 73:9 (16:8,43:8,57:9)

Marková 14, Taušová 8, Poláková 8, Grzonka 8, Havlínová 8, Nováková 7, Litvová 6, Drasnarová 6, Urbanová 4, Vágnerová 4

BC Slaný – USK Praha 53:37 (9:12,29:16,38:23)

Marková 17, Havlínová 8, Taušová 6, Poláková 5, Nováková 5, Mišíková 4, Vágnerová 3, Grzonka 2, Urbanová 2, Litvová 1

BC Slaný – BSK Jičín 39:37 (7:8,22:23,32:31)

Marková 9, Taušová 9, Litvová 6, Poláková 4, Havlínová 4, Nováková 3, Suchopárková 2, Vágnerová 1, Mišíková 1

Semifinále:
BC Slaný – KP Brno 53:16 (8:6,25:8,33:16)

Nováková 14, Marková 9, Taušová 8, Poláková 8, Havlínová 6, Grzonka 2, Suchopárková 2, Drasnarová 2, Mišíková 2

Finále:
BC Slaný – BSK Jičín 45:41 (6:11,27:27,36:39)

Taušová 16, Marková 7, Poláková 6, Nováková 6, Havlínová 4, Vágnerová 3, Suchopárková 2, Grzonka 1